Hírek
2011. Augusztus 16. 07:29, kedd |
Kék hírek
Forrás: HírTV
Akció a hajléktalantelepen - a java még hátravan
A csepeli erdőben talált négy holttest miatt a rendőrség országszerte ellenőrzi a hajléktalantelepeket. A részleteket Pintér Sándor már egyeztette Hatala József országos rendőrfőkapitánnyal.
A csepeli önkormányzat már tavasszal megkezdte a hajléktalantelepek feltérképezését, illetve a hajléktalanok nevének összeírását. Jó néhányukat már elköltöztették a csepeli erdőből, azonban többen néhány napja visszaköltöztek. A hírTV helyszíni tudósítója elmondta, Darudombon a panelházaktól csupán 100 méterre, az erdőben él jó néhány olyan hajléktalan, akik nemrég költöztek vissza. A közterület-felügyelők próbálták őket igazoltatni, de nem rendelkeztek megfelelő papírokkal, így rendőröket kellett hívni, akik elvitték őket.
Az önkormányzat vezetője elmondta, már régóta próbálják felszámolni a különböző hajléktalantelepeket, ahol eddig 300 köbméter szemetet gyűjtöttek össze, de még további 600 köbmétert kéne, aminek a költsége több tíz millió forint lesz.
Információnk szerint csütörtökön nagyszabású razziát tartanak, amikor a hajléktalanokkal élő harci kutyák számát is feltérképezik. (da)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 10. 12:00, péntek | Kék hírek
Ügyészség: terrorcselekmény elkövetésével fenyegetés bűntette miatt indult nyomozás Szakács István ellen
2026. Július 09. 07:00, csütörtök | Kék hírek
BM: az ismert aktivistával szembeni ügyben a rendőrség az ügyészséggel egyeztetve járt el
Az ismert aktivistával szembeni ügyben a nyomozóhatóság valamennyi érdemi eljárási cselekményt az ügyészséggel egyeztetve hajtott végre - tájékoztatta a Belügyminisztérium (BM) szerdán az MTI-t.
2026. Június 30. 07:14, kedd | Kék hírek
Aranykonvoj - Hajdu Jánost gyanúsítottként hallgatták ki
2026. Június 23. 11:21, kedd | Kék hírek
Valótlan hirdetések miatt emeltek vádat egy nő ellen Somogyban
Eladásra kínált könyvekről, színház- és koncertjegyekről szóló valótlan hirdetések miatt vádat emelt az ügyészség egy nő ellen - tájékoztatta a Somogy Vármegyei Főügyészség kedden az MTI-t.
