Hírek
2020. Április 14. 08:51, kedd |
Belföld
Forrás: infovárosok
Akadt dolguk a rendőröknek húsvét hétvégéjén
Közzétette a húsvét hétvégéjének baleseti, bűneseti, országos statisztikáját a rendőrség.
Magyarország területén április 10-én 0 és április 13-án 24 óra között a rendőrök 95 személyi sérüléses közúti közlekedési baleset helyszínén intézkedtek, melyből 6 balesetben 6 személy vesztette életét, 25 súlyos és 64 könnyű sérüléssel végződött.
Az egyenruhások összesen 607 személyt fogott el, közülük 73-at az ellenük érvényben lévő körözés alapján, 442-et bűncselekmény elkövetésén értek tetten. 522 személyt állítottak elő, köztük 247 főt bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt és további 37 személyt ittas vezetés gyanúja miatt. Biztonsági intézkedést 422 esetben történt.
A rendőrök és a katonák 5 főt megakadályoztak az ország területére történő belépésben a magyar-szerb határon, 12 jogellenesen tartózkodó külföldit pedig feltartóztattak és átkísértek az ideiglenes biztonsági határzáron – részletezte a rendőrség.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 06. 16:00, hétfő | Belföld
Magyar fejlesztés javíthatja az állatjólétet és a hatékonyságot a tejtermelő gazdaságokban
Magyar fejlesztésű, mesterséges intelligenciával támogatott szolgáltatás javíthatja az állatjólétet és a működtetés hatékonyságát a tejtermelő gazdaságokban – közölte az MTI-vel az Adutrade Farm Kft.
2026. Április 06. 11:00, hétfő | Belföld
Orbán Viktor Kiskundorozsmán ellenőrizte a Török Áramlat megerősített katonai védelmét
Egyelőre Magyarország gázellátása nincs veszélyben, de észnél kell lenni, a szükséges ellenőrzéseket és folyamatos védelmet teljesíteni kell
2026. Április 06. 09:46, hétfő | Belföld
Megnyílt a megújult Citadella - ingyenes programokkal várják az érdeklődőket
Megnyílt a budapesti Gellért-hegyen a megújult Citadella a nagyközönség előtt húsvétvasárnap kora délután, az alkalomból két napon keresztül ingyenes programokkal várják az érdeklődőket.

