Hírek
2011. November 07. 14:41, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
A trópusi erdők biomasszája és változásuk üteme nő
A legeldugottabb esőerdőkben is érdekes változásokra lettek figyelmesek a kutatók az elmúlt években: a trópusi erdők biomasszája és változásuk üteme nő, biológiai sokféleségük azonban csökken.
A megnövekedett tápanyagellátásra utaló folyamatokra eddig nem létezett egyértelmű magyarázat. A levegő megnövekedett szén-dioxid-tartalma ilyen mértékű változásokat nem képes elérni. A bécsi Agrártudományi Egyetem (röviden Boku) kutatója, Peter Hietz és nemzetközi csapata most a Science című folyóiratban arra a következtetésre jutott a Der Standard internetes kiadásának ismertetése szerint, hogy inkább más gázok tehetőek nagyobb mértékben felelőssé, mint eddig gondolták: a nitrogénvegyületek.
Eddig is ismert tény volt, hogy az ember által előidézett nitrogén-kibocsátás a trópusokon az elmúlt 35 év során több mint háromszorosára növekedett. Panamában és Thaiföldön elvégzett fa- és levélelemzések segítségével most első ízben sikerült a kutatóknak kimutatniuk ennek trágyázó hatását. A szövetek nitrogéntartalma megnövekedett, a nitrogénizotópok aránya pedig megváltozott. Ugyanez lehet a biológiai sokféleség gyérülésének oka is.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 26. 10:00, kedd | Belföld
Mol: zavartalan a hazai kerozinellátás, biztosított a repülőterek működése
A magyarországi repülőgépüzemanyag-ellátás stabil és zavartalan - reagált a Mol a sajtóban megjelent légi közlekedést és a kerozinellátást érintő hírekre hétfőn.
2026. Május 26. 07:34, kedd | Belföld
Kelenföldi mozdonytűz - Mávinform: megindult a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon
Megindulhatott a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon, miután elvontatták a korábban kigyulladt és fennakadásokat okozó mozdonyt - közölte a Mávinform hétfő este a honlapján.
2026. Május 26. 07:33, kedd | Belföld
Magyar Péter: egy-két héten belül benyújthatjuk a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatalról szóló törvényjavaslatot
2026. Május 25. 11:00, hétfő | Belföld
Ukrajnai háború - Orbán Anita: A Kijev elleni orosz támadás újabb borzalmas emlékeztető a háború áldozataira
Oroszország éjszakai, brutális támadása Kijev ellen újabb borzalmas emlékeztető arra, hogy milyen emberi áldozatokkal jár ez a háború - írta vasárnap Orbán Anita magyar külügyminiszter az X közösségi oldalán.
