Városlista
2026. május 26, kedd - Fülöp

Hírek

2020. Április 07. 15:03, kedd | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

A távfűtéses lakásban élők új korszerűsítési pályázatra számíthatnak

A távfűtéses lakásban élők új korszerűsítési pályázatra számíthatnak

Még mindig sok a korszerűtlen távfűtéses lakás Magyarországon, fejlesztésükre ezért új pályázat kiírása várható

- mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) energia- és klímapolitikáért felelős államtitkára az M1-en hétfő esti műsorában.

Kaderják Péter szerint a 650 ezer távfűtéses lakásból 200 ezer lehet elavult. Az Otthon melege program múlt héten zárult támogatási fejezete 28 ezer lakás korszerűsítéséhez járulhat hozzá, a 2 milliárdos keretösszeg pedig 2,5 milliárdra nő, hogy ne kelljen kérelmet visszautasítani - közölte. Hozzátette, hogy a járványveszély miatt sem a pályázat folyósításai, sem az ahhoz kapcsolódó korszerűsítési munkák nem fognak késni.

Kaderják Péter hangsúlyozta, hogy egy teljes épületfelújítás 50-60 százalékkal is csökkentheti az energiafelhasználást. Ilyen költségeket azonban sokan nem tudnak vállalni, és a pályázati források is végesek, de a kormány a rendelkezésre álló keretet mindig a leghatékonyabban hasznosítja a pályázatokon keresztül - tette hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 26. 10:00, kedd | Belföld

Mol: zavartalan a hazai kerozinellátás, biztosított a repülőterek működése

A magyarországi repülőgépüzemanyag-ellátás stabil és zavartalan - reagált a Mol a sajtóban megjelent légi közlekedést és a kerozinellátást érintő hírekre hétfőn.

2026. Május 26. 07:34, kedd | Belföld

Kelenföldi mozdonytűz - Mávinform: megindult a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon

Megindulhatott a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon, miután elvontatták a korábban kigyulladt és fennakadásokat okozó mozdonyt - közölte a Mávinform hétfő este a honlapján.

2026. Május 25. 11:00, hétfő | Belföld

Ukrajnai háború - Orbán Anita: A Kijev elleni orosz támadás újabb borzalmas emlékeztető a háború áldozataira

Oroszország éjszakai, brutális támadása Kijev ellen újabb borzalmas emlékeztető arra, hogy milyen emberi áldozatokkal jár ez a háború - írta vasárnap Orbán Anita magyar külügyminiszter az X közösségi oldalán.