Hírek
2022. November 05. 08:09, szombat |
Belföld
Forrás: mti
A szlovén forgalomfigyelő kamerák képei is elérhetőek az Útinform oldalán
A jövőben további országokkal is tervben van hasonló együttműködés megvalósítása.
Útinform legújabb fejlesztésének köszönhetően a magyarországi mellett már a szlovéniai webkamerák képei is elérhetők minden közlekedőnek az utinform.hu weboldalon. Az újítás a közép-kelet-európai országok közúti közlekedési rendszereinek összehangolását célzó projekt részeként valósulhatott meg. A jövőben további országokkal is tervben van hasonló együttműködés.
Az Útinform weboldal webkamerákat tartalmazó térképi rétegén a szlovén zászlóval színezett kamerára kattintva mostantól bárki elérheti az aktuális szlovén forgalmi helyzetet mutató kameraképeket. A szlovén kameraképeket közvetlenül is el lehet érni, erre a linkre kattintva: https://www.utinform.hu/hu/foreign-webcam/si
A magyar-szlovén nemzetközi együttműködés a CROCODILE (Cooperation of Road Operators for Consistent and Dynamic Information Level) projekt keretében jöhetett létre, melynek célja a közép-kelet-európai közlekedési folyosók mentén a térség tagállamainak (hazánk mellett Ausztria, Csehország, Szlovénia, Horvátország, Olaszország és Ciprus) részvételével, harmonizált és összehangolt intelligens közúti közlekedési alkalmazások megvalósítása. A szlovén webkamerákat a szlovén National Access Point szolgáltatásának segítségével jelenítheti meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
2026. Június 22. 06:50, hétfő | Belföld
Ma ismertetik a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalra vonatkozó javaslatot
2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Belföld
MÁV: Elindult a nyári főszezoni menetrend
Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban
