Városlista
2025. május 10, szombat - Ármin

Hírek

2016. Július 02. 07:00, szombat | Bulvár
Forrás: mti

A Spectre című James Bond-film miatt tették a legtöbb panaszt 2015-ben

A Spectre című James Bond-film miatt tették a legtöbb panaszt 2015-ben

A 007 Spectre - A Fantom visszatér című James Bond-film erőszakos jelenetei miatt érkezett a legtöbb, 40 panasz az Egyesült Királyságban terjesztésre szánt filmek besorolásáért felelős testülethez (BBFC) 2015-ben

- írja a BBC online. A szervezet pénteken bemutatott jelentése szerint a közönségtől legtöbb visszajelzést kapott filmek között van a Kingsman: A titkos szolgálat és a Minyonok is.

A Spectre terjesztője tanácsot kért ahhoz, hogyan lehetne biztosítani a film 12 éven felülieknek szóló jelzését a film utóforgalmazásakor.

"Egy szemkinyomást is tartalmazó jelenet nyilvánvalóan túl erős ahhoz, hogy 12-es besorolást kapjon a film. A jelenet megvágását javasoltuk. Az új verzióban így kevesebb vizuális részlet és csak utalás marad arra, mi történik" - fogalmazott a BBFC.

Harmincnyolc panasz érkezett a Colin Firth, Samuel L. Jackson, Mark Strong, Taron Egerton és Michael Caine főszereplésével készült Kingsman: A titkos szolgálat című filmre. A BBFC szerint a filmet még nem teljesen kész állapotban látták, ekkor adtak javaslatokat arra, hogyan lehet elérni a 15-ös kategóriát. Kiemelték: egyébként 18-as besorolást kapott volna a film.

A Gru-filmek apró sárga lényeinek önálló kalandjait bemutató Minyonok című animáció filmre 16 panasz érkezett. Többségük arra a jelenetre vonatkozott, amikor a minyonok egy középkori stílusú kínzókamrába jutnak.

"A minyonokat kínpadra feszítik, ahol láthatóan semmi bajuk nem esik, sőt, kibújnak a hurokból és játszanak az akasztófával. A jelenet irreális, tréfás bohózat, ami megszokott a fiatal nézők számára, akik számítanak a minyonok megmenekülésére. A jelenet esetleg sérülést okozó utánzásának valós veszélye nagyon kicsi" - közölte a BBFC.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 10. 08:59, szombat | Bulvár

XIV. Leó pápa - Erdő Péter: Robert Prevost pápává választása benne volt a levegőben

Robert Prevost bíboros pápává választása benne volt a levegőben, nem nagy a meglepetés, de annál nagyobb az öröm - nyilatkozta Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek az MTI-nek a pápaválasztás másnapján.

2025. Május 09. 07:24, péntek | Bulvár

Sziget - Megújult programkínálat, látványvilág és új kulturális negyedek az idei fesztiválon

Megújult programkínálattal, látványvilággal és új kulturális negyedekkel várja a közönséget a 31. Sziget fesztivál, amelynek sztárfellépői között lesz ASAP Rocky, Post Malone és Shawn Mendes is

2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Bulvár

Új helyszínekkel és mintegy 3000 programmal várja a Művészetek Völgye a közönséget

Új helyszínekkel és a képzőművészettől az újcirkuszon át a zenéig mintegy 3000 programmal várja a látogatókat a Művészetek Völgye július 18. és 27. között Kapolcson, Taliándörögdön és Vigántpetenden.

2025. Május 06. 07:34, kedd | Bulvár

Pápaválasztás - Szentszéki szóvivő: a bíborosok szerint a következő pápának az emberekhez közeli pásztornak kell lennie

A Vatikánban tanácskozó bíborosi testület tagjai szerint a következő pápának az emberekhez közeli pásztornak kell lennie - közölte Matteo Bruni szentszéki szóvivő.