Hírek
2019. Március 25. 07:31, hétfő |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti
A Pentagon jelentős humanitárius segélyt nyújt a ciklon sújtotta Mozambiknak

Az amerikai védelmi minisztérium, a Pentagon 6,5 millió dolláros segélyt nyújt a ciklon sújtotta Mozambiknak - jelentette be a tárca szóvivője vasárnap.
Patrick Shanahan ügyvezető védelmi miniszter felhatalmazta az Egyesült Államok Afrikai Parancsnokságát, hogy tíz napon belül biztosítsa a logisztikai segítséget a segélyek eljuttatásához.
A bejelentés szerint a minisztérium szorosan együttműködik az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Hivatalával (USAID), az amerikai Védelmi Biztonsági Együttműködési Hivatallal (DSCA) és a maputói amerikai nagykövetséggel a szükséges segítség felmérésében és eljuttatásában.
Az Afrika délkeleti részén fekvő Mozambikban március 14-én Beira városánál ért partot az Idai nevű ciklon. Óránkénti 170-180 kilométeres széllökésekkel söpört végig az ország tengerparti vidékein, nyomában 50 kilométeres sávban óriási áradások is pusztítanak.
A mozambiki kormány közlése szerint a természeti katasztrófa csaknem 500 halálos áldozatot követelt, legalábbis eddig ennyi áldozatot tudtak azonosítani. Az áldozatok száma várhatóan emelkedik, hiszen a katasztrófa sújtotta térség egyes részei megközelíthetetlenek, egyes vidékeken öt-hatméteres víz árasztotta el a településeket. Az amerikai televíziókban sugárzott tudósítások szerint háztetőkön és fákon várják az emberek a mentést. Utak és épületek semmisültek meg, nincs víz-, és áramellátás.
A ciklon Zimbabwéban és Malawiban is követelt áldozatokat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 10. 09:09, szombat | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump jó és produktív telefonbeszélgetést folytatott Volodimir Zelenszkijjel
Azt követően, hogy az ukrán törvényhozás jóváhagyta az Egyesült Államok és Ukrajna között létrejött, az ásványkincsekről szóló gazdasági megállapodást.
2025. Május 09. 07:22, péntek | Külföld
Brit miniszterelnök: jelentős vámengedményekről született megállapodás az Egyesült Államokkal
Jelentős vámengedményekről született kétoldalú megállapodás az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság között - jelentette be Keir Starmer brit miniszterelnök csütörtökön.
2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Külföld
Robert Fico: elfogadhatatlan és öngyilkosság lenne az orosz energiahordozók behozatalának teljes leállítását célzó EB-terv
Szlovákia számára elfogadhatatlan az Európai Bizottságnak (EB) az a kedden bemutatott terve, amely az oroszországi földgáz, kőolaj és nukleáris fűtőanyag behozatalának teljes leállításával számol
2025. Május 06. 07:42, kedd | Külföld
Donald Trump újranyittatná az Alcatrazt
Donald Trump amerikai elnök vasárnap a Truth Social közösségi oldalon közzétett bejegyzésében utasította az ország illetékes hivatalait, hogy építsék újjá és nyissák meg az 1963-ban bezárt börtönt a San Franciscó-i Alcatraz-szigeten