Hírek
2017. December 20. 08:58, szerda |
Belföld
Forrás: mti
A nyugdíjasok egy részes szíven visszamegy a munkaerőpiacra
A nyugdíjasok egy része szívesen visszamegy a munkaerőpiacra - mondta Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke szerdán az M1 aktuális csatornán.
Az MKIK elnöke azt mondta, a nyugdíjas szövetkezeteken keresztül foglalkoztatott munkavállalókkal részben enyhíthető a munkaerőhiány, a munkáltatónak pedig előnyt jelent a kisebb közteher, és az, hogy szakképzett alkalmazottat talál.
Parragh László úgy látta, jellemzően a korábbi saját szakmájukba mennek majd vissza a nyugdíjasok dolgozni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 25. 06:49, kedd | Belföld
NGM: Ezekre érdemes figyelnie a vásárlóknak a Black Friday akciók során
Az ünnepi időszak közeledtével, különösen a november végén esedékes Black Friday akciók idején jelentősen megnő az online és személyes vásárlások száma.
2025. November 25. 06:48, kedd | Belföld
Orbán Viktor: nem akarjuk eladósítani az unokáinkat Ukrajna miatt
Az Európai Unió folytatni akarja a háborút, de mivel pénzük nincs, közös hitelt vennének fel. Erre nemet kell mondanunk.
2025. November 24. 09:12, hétfő | Belföld
Hévízen tartotta idei országos konferenciáját az IPOSZ – fókuszban a kisipar és az AI
A kisipar jövőjét, a mesterséges intelligencia térnyerését és az ipartestületek szerepének megerősítését állította középpontba az Ipartestületek Országos Szövetségének (IPOSZ) háromnapos konferenciája, amelyet Hévízen, a Hotel F
2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld
Felhős, csapadékos idővel indul a hét
Felhős, csapadékos idővel indul a hét, majd átmenetileg szárazabb és naposabb idő várható, de a hétvégére újra beborul - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
