Városlista
2026. március 25, szerda - Irén, Írisz, Lúcia

Hírek

2016. November 26. 14:42, szombat | Belföld
Forrás: mti

A mezőgazdaság és a piaci szolgáltatások járultak hozzá leginkább a GDP növekedéséhez

A mezőgazdaság és a piaci szolgáltatások járultak hozzá leginkább a GDP növekedéséhez

A Földművelésügy Minisztérium agrárgazdaságért felelős államtitkára szerint legnagyobb mértékben a mezőgazdaság és a piaci szolgáltatások járultak hozzá a harmadik negyedévi 2 százalékos GDP-bővüléshez.

A szaktárca az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében idézi Czerván Györgyöt, aki egy ceglédi fórumon elmondta: a mezőgazdaság bruttó hozzáadott értéke változatlan áron az első félévben 15 százalékkal növekedett az előző év azonos időszakához képest, és a kedvező őszi betakarítási adatok alapján a második félévben is hasonló mértékű növekedés várható.

Arról is beszélt, hogy az agrár-külkereskedelem az első nyolc hónap adatai alapján várhatóan eléri a 2015-ös mintegy 8 milliárd eurós exportszintet. A Közös Agrárpolitikával (KAP) kapcsolatban az államtitkár hangsúlyozta, azon keresztül kapják az uniós támogatások csaknem 40 százalékát. Magyarország pozíciója az uniós támogatások tekintetében fajlagosan az egyik legjobb az EU-ban, hazánk részaránya a teljes KAP költségvetésében mintegy 3,2 százalék - mondta.

Az államtitkár megállapította, hogy az agrártámogatások komoly szerepet játszanak abban, hogy a magyar mezőgazdaság jövedelmezősége az elmúlt években érdemben javult, stabilabbá vált a termelők helyzete.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 25. 13:00, szerda | Belföld

Az EU-ban 1,4 százalékkal nőtt az új autók eladása februárban

Az Európai Unióban éves összevetésben 1,4 százalékkal, 865 ezer 437-re nőtt az új autók eladása februárban - áll az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA honlapjára kedden fölkerült jelentésben.

2026. Március 25. 09:00, szerda | Belföld

31,5 milliárd forintos uniós támogatásból újulnak meg egészségügyi intézmények

Európai uniós támogatás segítségével 31,5 milliárd forintból újulnak meg egészségügyi intézmények

2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld

Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak

Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.