Városlista
2025. május 10, szombat - Ármin

Hírek

2016. Január 19. 08:01, kedd | Külföld
Forrás: MTI

A magyarok többsége szerint a német migrációs politika is felelős a Kölnben történtekért

A magyarok többsége szerint a német migrációs politika is felelős a Kölnben történtekért

A Századvég kutatásai szerint a magyar lakosság háromnegyede úgy látja, hogy az elkövetőkön túl a megengedő német migrációs politika is felelős a Kölnben szilveszterkor történtekért.

A közvélemény-kutató hétfői, MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a megkérdezett 76 százaléka az elkövetőket és a német migrációs politikát okolta, ötből egy válaszadó (19 százalék) szerint elsősorban az elkövetőket terheli felelősség, és alig akadt olyan megkérdezett, aki szerint az áldozatok tehetnek a történtekről (2 százalék).

A vizsgálat rámutatott arra is, hogy politikai irányultság szerint a jobboldali és a középen álló válaszadók jelentős része nagy felelősséget tulajdonít a német kormánynak, míg a baloldaliak körében jóval többen vádolják elsősorban az elkövetőket. Arra a kérdésre, hogy mi jelent jelenleg nagyobb veszélyt Európára, a terrorizmus vagy a kontrollálatlan bevándorlás, a megkérdezettek 12 százaléka úgy reagált, hogy a terrorveszély, 11 százalék szerint a bevándorlás, ám a döntő többség szerint (77 százalék) mindkettő egyformán.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 09. 07:22, péntek | Külföld

Brit miniszterelnök: jelentős vámengedményekről született megállapodás az Egyesült Államokkal

Jelentős vámengedményekről született kétoldalú megállapodás az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság között - jelentette be Keir Starmer brit miniszterelnök csütörtökön.

2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Külföld

Robert Fico: elfogadhatatlan és öngyilkosság lenne az orosz energiahordozók behozatalának teljes leállítását célzó EB-terv

Szlovákia számára elfogadhatatlan az Európai Bizottságnak (EB) az a kedden bemutatott terve, amely az oroszországi földgáz, kőolaj és nukleáris fűtőanyag behozatalának teljes leállításával számol

2025. Május 06. 07:42, kedd | Külföld

Donald Trump újranyittatná az Alcatrazt

Donald Trump amerikai elnök vasárnap a Truth Social közösségi oldalon közzétett bejegyzésében utasította az ország illetékes hivatalait, hogy építsék újjá és nyissák meg az 1963-ban bezárt börtönt a San Franciscó-i Alcatraz-szigeten

2025. Május 06. 07:35, kedd | Külföld

Újvidéki tragédia - Előrehozott választások kiírását követelik a tiltakozó egyetemisták

A képviselőház azonnali feloszlatását és előrehozott parlamenti választások kiírását követelik a hónapok óta tiltakozó egyetemisták Szerbiában.