Városlista
2025. november 27, csütörtök - Virgil

Hírek

2022. Május 02. 08:03, hétfő | Helyi
Forrás: MTI/Fotó: MTI/Rosta Tibor

A magyar nyelv és irodalom írásbelikkel kezdődnek az érettségik

A magyar nyelv és irodalom írásbelikkel kezdődnek az érettségik

Hétfő reggel országszerte kezdődnek az írásbeli érettségi vizsgák. Az első érettségi napon magyar nyelv és irodalomból középszinten mintegy 71 ezren, emelt szinten több mint 2200-an adnak számot tudásukról.

A magyarérettségire közép- és emelt szinten is 240 perc áll rendelkezésre, és maximum 100 pontot lehet elérni mindkét szinten.

Középszinten két különböző feladatlapot kell a diákoknak megoldaniuk. Az elsőre 90 percet kapnak. A feladatlap egy 60 perces szövegértési és egy 30 perces szövegalkotási feladatból áll. Utóbbinál két típusból kell egyet választani: egy érvelést vagy egy gyakorlati szövegműfaj elkészítését, 120-200 szavas terjedelemben.

A második feladatlap megoldására 150 percet kapnak az érettségizők. Ennél szintén választani lehet, egy műértelmező szöveget kell megírni, amelynek 400-800 szóból kell állnia. Ez lehet egy mű adott szempontú értelmezése vagy két mű adott szempontú összehasonlító értelmezése.

A magyarvizsgákat kedden a matematika írásbelik követik.

Címkék: érettségi, vizsga

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 06. 09:31, hétfő | Helyi

HÉTVÉGI ORSZÁGOS ÖSSZESÍTŐ

Az elmúlt három nap eseményei számokban.

2025. Szeptember 17. 12:51, szerda | Helyi

LOPOTT ÉS RONGÁLT IS

A lakosság segítségét kérjük a képen látható férfi azonosításához.

2025. November 27. 07:42, csütörtök | Sport

Bajnokok Ligája - Szoboszlaié az újabb vereséget elkönyvelő Liverpool 500. gólja

Szoboszlai Dominik gólja ellenére a Liverpool 4-1-re kikapott szerdán a vendég PSV Eindhoventől a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának ötödik fordulójában.

2025. November 27. 07:41, csütörtök | Bulvár

Sziget - A főváros tíz évig bérbe adja a Hajógyári Szigetet a fesztivál szervezőinek

A Sziget Szervezőiroda üdvözli a Fővárosi Közgyűlés szerdai döntését, mely szerint a következő tíz évre bérbe adják a szervezőknek a Hajógyári-sziget érintett részét a fesztivál idejére