Hírek
2019. Július 13. 13:01, szombat |
Külföld
Forrás: mti
A következő brit miniszterelnök sorsát is megpecsételheti a Brexit
A következő brit miniszterelnök sorsát is megpecsételheti a Brexit - mondta Párkányi Eszter, az Alapjogokért Központ elemzője az M1 csatorna szombat reggeli műsorában.
A szakember felidézte, David Cameron és Theresa May is a Brexitbe bukott bele.
Párkányi Eszter szerint nem releváns, hogy ki lesz a következő miniszterelnök, ugyanis mindkét jelölt ugyanazt mondja: szeretnék a Brexitet végigvinni, mindketten úgy gondolják, hogy akár megállapodás nélküli kilépés is lehet. Továbbá mindketten szeretnék újratárgyalni a Brexitet, de az unió azt mondta, erről szó sem lehet.
Ezzel együtt az elemző úgy értékelt: Boris Johnson "megérdemelné", hogy ő vezesse ki az országot az EU-ból, mivel korábban sok vád érte, hogy a Brexitről szóló népszavazás idején félretájékoztatta az embereket.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 28. 17:25, szerda | Külföld
Súlyosan megsebesített egy medve egy nőt Szlovéniában
Barnamedve támadt rá egy nőre, és súlyosan megsebesítette Szlovéniában, a fővárostól, Ljubljanától mintegy tíz kilométerre délkeletre fekvő Skofljica külvárosában, egy erdőszélen - közölte szerdán a ljubljanai rendőrség.
2025. Május 27. 07:57, kedd | Külföld
Rendőrség: nem terrorcselekmény történt Liverpoolban, 27 sérültet vittek kórházba
A rendőrség nem terrorcselekményként kezeli a Liverpool futballcsapatának hétfői esti bajnoki győzelmi parádéján történt incidenst. Az északnyugat-angliai nagyváros központjában autó hajtott az ünneplő tömegbe.
2025. Május 26. 08:58, hétfő | Külföld
Donald Trump július 9-ig elhalasztotta az Európai Unióval szemben kilátásba helyezett vám bevezetését
Donald Trump július 9-ig elhalasztotta az Európai Unióval szemben kilátásba helyezett vám bevezetését, miután telefonon beszélt az Európai Bizottság elnökével
2025. Május 25. 04:00, vasárnap | Külföld
Az emberek és a medvék együttéléséről világosítja fel a helyieket a lengyel tátrai nemzeti park
Az emberek és a medvék együttéléséről szóló előadássorozatot szerveznek a lengyel Tátra térségében élő, a vadállatok \"látogatásaival\" szembesülő lakosok számára - közölték a Tátrai Nemzeti Park (TPN) honlapján.