Hírek
2019. Április 19. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A honvédségi légi mentők találtak meg egy Bakonyszentlászlóról eltűnt férfit

Gyorsan a nyomára bukkant egy Bakonyszentlászlóról eltűnt férfinak szerdán a Magyar Honvédség légi kutató-mentő szolgálata
- közölte a Szolnok 86-os Helikopter Bázis Rubik szállítóhelikopter-zászlóaljának 5. rajparancsnoka a Pápai Bázisrepülőtéren csütörtökön az MTI-vel.
Udvardi Róbert elmondta: szerdán 17 óra körül riasztották a Mi-17-es helikopter személyzetét a pápai repülőtérről légvonalban mintegy 25 kilométerre fekvő Bakonyszentlászló közelébe, ahol egy eltűnt férfit kellett megtalálniuk.
A kezdetben párhuzamos pásztával, majd pedig a földi egységek által meghatározott területen mintegy száz méter magasságból kis sebesség mellett folytatott keresés hamar eredményt hozott, majd miután a rendőrök biztosították a helyszínt, a helikopter egészségügyi személyzete is részt vett a férfi ellátásában.
A honvédség légi kutató-mentői Szolnokon és Pápán teljesítenek szolgálatot, egy helikopter hatfős személyzetből áll - közölte a rajparancsnok. A szerdai bevetésen a két pilóta és a fedélzeti technikus szolnoki, a felcser és a két ejtőernyős pápai volt.
Udvardi Róbert elmondása szerint évente egyre több alkalommal használják ki a honvédség légi kutató-mentő szolgálatának képességeit. Éves szinten több mint húsz éles bevetésük van, tavaly Mór térségében csörlő segítségével mentettek ki egy sérült hegymászót, de lezuhant kisrepülőt is kutattak már fel.
A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon azt írta, szerda délután Bakonyszentlászlón egy zavart állapotú férfi hastájékon többször megszúrta magát, majd otthonából a közeli erdőbe futott. Az erdőben megtalált férfit tájékoztatásuk szerint a mentők életveszélyes állapotban vitték kórházba.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 01. 08:00, kedd | Belföld
KÖZGYŰLÉS ELŐTTI BESZÁMOLÓ
A képviselőtestület elfogadta a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetőjének 2024. évi beszámolóját.
2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld
Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó
Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal
2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet
2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld
Hitelt kell felvennie a Fővárosnak
A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel