Városlista
2026. július 11, szombat - Nóra, Lili

Hírek

2016. Augusztus 12. 12:23, péntek | Sport
Forrás: Hajósi Miklós

A foglalkozás elérte célját

A foglalkozás elérte célját

SOLID Racing Team – Székesfehérvár Rallye 2016. 07. 29-31.
Gyenes András – Szilassy Arnold, VAZ 2101

Gyenes András a miskolci negatív versenyhétvégét egy pozitív hétévégre váltotta fel Székesfehérvárott. A gyorsasági szakaszokon helyenként izzadságszagúan közlekedett navigátorával, de ez egyáltalán nem a teljesítményükre értendő. Sokkal inkább a Lada hűtése miatt kellett olykor a fűtést maximumra csavarni az autóban. Ezt leszámítva egy hibátlan, felhőtlen hétvégét tudhatnak maguk mögött.

- Gratulálok Nektek! Ez a hétvége azért feledtette a miskolci balszerencsés versenyt. Megkönnyebbülve szálltál ki az autóból?

- Abszolút feledtette a miskolci balszerencsét ez a verseny, sőt, kifejezetten mellénk állt minden jóakaró is. Az autó hibátlanul működött, az időjárás kegyeibe vette a versenyzőket és egy remek csapat színeiben vehettünk részt Székesfehérváron.
Amennyire új felállásban vágtunk neki a verseny hétvégéjének, annyira megkönnyebbülve és összeszokva tudtuk befejezni Arnolddal a futamot.

- Korábban említetted, hogy csak az oroszlányi szakaszt ismered. Elkapott egy kis nosztalgia a szakaszon?

- Mint kiderült a csákberényi gyorsasági második felén is versenyeztem már korábban.
A nagyvelegi pályán pedig nosztalgikus érzésem volt, hiszen valamikor az Ezerjó kupa résztvevőjeként ott kezdtem versenyezni.
Az Oroszlány az Oroszlány, ezt mindenki ismeri és szereti.

- A számodra új, ismeretlen szakaszokkal ki voltál békülve?

- Mindhárom helyszín batátságos volt számunkra, mindnek megvolt a szépsége.
A hosszú gyors igazi rallye pálya a maga változatosságával, tempójával, változó útminőségével.
Az oroszlányi szakasz a fehér, fényes aszfaltjáról lett kedvelt és érdekes.
A nagyvelegi gyorsasági pedig átvezetett a falu házai között, így itt kivételesen megszeghettük az 50 kilométeres korlátozást ezen a napon.

- Nagy volt a hőség a hétvégén. Úgy hallottuk, hogy volt olyan szakasz, ahol fűtenetek kellett a kocsiban. Az azért fokozhatta a hőséget a kocsin belül.

- Köztudott, hogy a Ladák nehezebben viselik a hőséget mint a nyugati ellenfeleik, ezért bevált módszer, hogy fűteni kezdjük az utasteret, ami elvonja a hőt a motortól. Ez persze fokozza a "finn szauna" effektust a versenyzők számára.

- Nem akartál előre az eredményekről beszélni, valamint jóslatokba bocsátkozni. Meglepett a hétvége mérlege?

- Meglepett a hétvégi jó eredmény, nagyon boldogan fejeztük be a Székesfehérvár rallyt. Úgy gondolom, hogy ennek a kíváló eredménynek a Solid Racing Team teljes személyzete, kíváló szerelői és segítöi is a részesei voltak.


Partnereinknek köszönjük az együttműködést: Evolution Consulting Kft., Innovitas Nonprofit Kft., Ecoffice Technology Kft. - Sigillanda, Avanzo Trade Kft. - The Body Shop; Global Union Kft. – Kyocera; RAIKER Kft.; Egrokorr Festékipari Zrt.; Dome Facility Services Group Kft.; Bbd 96 Kft.

Címkék: autósport

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 10. 07:55, péntek | Sport

El-selejtező - Újvidéki győzelemmel kezdett a Ferencváros

Az idén nyolcaddöntős Ferencváros 2-1-es győzelemmel kezdett csütörtökön a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének első fordulójában a szerb Vojvodina vendégeként.

2026. Július 10. 07:54, péntek | Sport

Vb-2026 - Marokkó kiejtésével Franciaország sorozatban harmadszor elődöntős

A francia válogatott 2-0-ra legyőzte a legutóbb negyedik marokkói csapatot csütörtökön a labdarúgó-világbajnokság bostoni negyeddöntőjében.

2026. Július 08. 07:36, szerda | Sport

Labdarúgó BL-selejtező: Egygólos hátrányban várja a hazai visszavágót az ETO FC

A győri ETO FC a 92. percben kapott góllal 1-0-ra alulmaradt az izlandi Vikingur Reykjavík vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező első körének első mérkőzésén kedden. A visszavágót jövő kedden rendezik.

2026. Július 07. 07:46, kedd | Sport

Vb-2026 - Nyolcaddöntő: Spanyolország-Portugália 1-0

A regnáló Európa-bajnok spanyol válogatott 1-0-ra legyőzte a portugál csapatot hétfőn a labdarúgó-világbajnokság dallasi nyolcaddöntőjében.