Hírek
2016. Február 24. 07:56, szerda |
Bulvár
Forrás: mti
A cseljabinszki óta a legnagyobb meteorit égett el az Atlanti-óceán fölött

A három évvel ezelőtt Cseljabinszk fölött felrobbant meteorit óta a legnagyobb űrszikla égett el a közelmúltban harminc kilométerrel az Atlanti-óceán fölött a brazil partok közelében.
A február 6-án bekövetkezett eseményről csak most számolt be a NASA a honlapján. A világűrből érkezett meteorit a Föld légkörébe érve a brazil partoktól 1000 kilométerre égett el 30 kilométer magasan, mint egy óriási tűzgolyó, eközben akkora energia szabadult fel, mint 13 ezer tonna TNT felrobbanásakor - írta a BBC News.
Az oroszországi Cseljabinszk fölött 2013 februárjában semmisült meg egy meteorit, annak hatóereje 500 ezer tonna TNT energiájával vetekedett. Az akkori robbanás miatt több mint ezren megsebesültek, a legtöbb sérülést a kitörő ablaküvegek szilánkjai okozták.
Becslések szerint évente 30 kisebb - 1 és 20 méter közötti - meteorit ég el a Föld atmoszférájában. Mivel a bolygónk legnagyobb részét víz borítja, az űrkőzetek maradványai a tengerekbe hullnak, és nem érintenek lakott területeket.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 10. 08:59, szombat | Bulvár
XIV. Leó pápa - Erdő Péter: Robert Prevost pápává választása benne volt a levegőben
Robert Prevost bíboros pápává választása benne volt a levegőben, nem nagy a meglepetés, de annál nagyobb az öröm - nyilatkozta Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek az MTI-nek a pápaválasztás másnapján.
2025. Május 09. 07:24, péntek | Bulvár
Sziget - Megújult programkínálat, látványvilág és új kulturális negyedek az idei fesztiválon
Megújult programkínálattal, látványvilággal és új kulturális negyedekkel várja a közönséget a 31. Sziget fesztivál, amelynek sztárfellépői között lesz ASAP Rocky, Post Malone és Shawn Mendes is
2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Bulvár
Új helyszínekkel és mintegy 3000 programmal várja a Művészetek Völgye a közönséget
Új helyszínekkel és a képzőművészettől az újcirkuszon át a zenéig mintegy 3000 programmal várja a látogatókat a Művészetek Völgye július 18. és 27. között Kapolcson, Taliándörögdön és Vigántpetenden.
2025. Május 06. 07:34, kedd | Bulvár
Pápaválasztás - Szentszéki szóvivő: a bíborosok szerint a következő pápának az emberekhez közeli pásztornak kell lennie
A Vatikánban tanácskozó bíborosi testület tagjai szerint a következő pápának az emberekhez közeli pásztornak kell lennie - közölte Matteo Bruni szentszéki szóvivő.