Városlista
2025. október 10, péntek - Gedeon

Hírek

2023. Július 23. 06:00, vasárnap | Életmód
Forrás: MTI

A baranyai Sátorhelyen óránkénti 137 kilométeres szél volt

A baranyai Sátorhelyen óránkénti 137 kilométeres szél volt

A Baranya vármegyei Sátorhelyen óránkénti 136,8 kilométeres szelet regisztráltak pénteken - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán szombaton.

Azt írták, pénteken is nagy hőmérsékletkülönbség jellemezte az időjárást: miközben az északnyugati tájakon csak 23-24, addig az ország délkeleti felén 30-35 Celsius-fokig melegedett fel a levegő. Erre a meleg levegőre délután nyugat felől egy úgynevezett konvektív rendszer érkezett, és valósággal "felrobbant" a légkör; arrafelé heves záporok, zivatarok alakultak ki felhőszakadással, jégesővel és erősen viharos széllökésekkel, jelentős károkat okozva - tették hozzá.

Megjegyezték: a rendszer éjszaka átvonult az ország felett, mögötte az eddigieknél hűvösebb levegő érkezett, mindenütt felfrissült a levegő.

A bejegyzéshez készített infogafika szerint a Baranya vármegyei Sátorhelyen óránkénti 136,8 kilométeres szelet regisztráltak pénteken, míg a Pécs-Pogány repülőtér két mérőállomásán 131, illetve 125,6 kilométer/órás szelet mértek.

A legtöbb csapadékot ugyancsak a pécs-pogányi repülőtéren regisztrálták, 43,7 milliméternyit.

Fotó: Illusztráció - Pixabay

Címkék: időjárás, szél

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 10. 07:29, péntek | Életmód

Nobel-díj - Krasznahorkai László: nagyon büszke és boldog vagyok

Nagyon büszke és boldog vagyok, hogy bekerülhettem a sok igazán nagy író és költő sorába - mondta Krasznahorkai László a Nobel-díj honlapjának adott interjúban, miután bejelentették, hogy idén ő kapja az irodalmi Nobel-díjat.

2025. Október 09. 07:44, csütörtök | Életmód

Elhunyt Mezey György, a magyar labdarúgó-válogatott volt szövetségi kapitánya

Nyolcvannégy éves korában elhunyt Mezey György labdarúgó mesteredző, a magyar válogatott korábbi szövetségi kapitánya.

2025. Október 09. 07:36, csütörtök | Életmód

Október 23-án kerül a magyar mozikba Nemes Jeles László Árva című új mozfilmje

Október 23-tól vetítik a magyar mozik Nemes Jeles László Árva című új mozifilmjét, amely 1957-ben játszódik Budapesten és a rendező családtörténetét dolgozza fel.