Hírek
2012. Április 30. 07:09, hétfő |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
2500 kilométert tenne meg a különleges repülő
A Földközi-tengert is átszelve immár 2500 kilométeres táv megtételére készül Bertrand Piccard svájci kalandkereső Solar Impulse nevű napelemes repülője, amely a tervek szerint 2014-ben világ körüli utat tesz.
Piccard különleges gépe eddig Franciaországba és Belgiumba repült Svájcból, májusban azonban messzebbre merészkedik: az együléses gép a Pireneusokat és a Gibraltári-szorost is átszelve Marokkóba indul madridi és rabati leszállással. Úti célja a Marokkó délnyugati részén fekvő Varzazát, „a sivatag kapuja” lesz.
A Solar Impulse 64 méteres fesztávolságú szárnyain 12 ezer szilíciumcellát helyeztek el, azok gyűjtik be a Nap energiáját a négy, egyenként 10 lőerős villanymotor működtetésére. A gép súlya 1,6 tonna.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 26. 10:00, kedd | Belföld
Mol: zavartalan a hazai kerozinellátás, biztosított a repülőterek működése
A magyarországi repülőgépüzemanyag-ellátás stabil és zavartalan - reagált a Mol a sajtóban megjelent légi közlekedést és a kerozinellátást érintő hírekre hétfőn.
2026. Május 26. 07:34, kedd | Belföld
Kelenföldi mozdonytűz - Mávinform: megindult a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon
Megindulhatott a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon, miután elvontatták a korábban kigyulladt és fennakadásokat okozó mozdonyt - közölte a Mávinform hétfő este a honlapján.
2026. Május 26. 07:33, kedd | Belföld
Magyar Péter: egy-két héten belül benyújthatjuk a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatalról szóló törvényjavaslatot
2026. Május 25. 11:00, hétfő | Belföld
Ukrajnai háború - Orbán Anita: A Kijev elleni orosz támadás újabb borzalmas emlékeztető a háború áldozataira
Oroszország éjszakai, brutális támadása Kijev ellen újabb borzalmas emlékeztető arra, hogy milyen emberi áldozatokkal jár ez a háború - írta vasárnap Orbán Anita magyar külügyminiszter az X közösségi oldalán.
