Városlista
2025. július 2, szerda - Ottó

Hírek

2011. Október 01. 07:17, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

2,5 milliárdból napelemgyár épül Székesfehérváron

2,5 milliárdból napelemgyár épül Székesfehérváron

Napelemek gyártását kezdi meg új székesfehérvári gyárában a Jüllich Glas Holding.

A cégcsoport pénteken délelőtt sajtótájékoztatón számolt be a közel két éves kutató-fejlesztő munka eredményeképpen létrejött új gyártóüzemről, valamint bemutatták a speciális, egyedi napelemek gyártását lehetővé tévő berendezéseket. A mintegy 2,5 milliárd forint értékű projekthez a vállalat 398 millió forint európai uniós támogatást kapott. Az új üzem kezdetben 40 főnek ad munkát, a következő két évben pedig – a piaci viszonyok függvényében – további 130-160 munkahelyet teremt.

A Jüllich Glas Sóstói Ipari Parkban felépült 13 ezer négyzetméter alapterületű gyártócsarnokában egy év alatt elkészülő napelemek 13,2 gigawattóra (GWh) energia termelésére képesek. Ez megközelítőleg 5-7 ezer háztartás teljes energiaszükségletének felel meg. A gyártáshoz elengedhetetlen speciális gépeket a közelmúltban szerezte be a társaság. A kutatás-fejlesztési projekt egyik fő újdonsága, hogy egyesíti az üveg építészeti és energiatermelési funkcióját. A gyártásra kerülő napelem alkalmas arra, hogy egyebek mellett irodaházak, bevásárlóközpontok homlokzatát burkolják vele esztétikus módon, miközben az üveg elektromos energiát is termel az épület számára.

Jüllich Ádám, a cégcsoport elnöke elmondta, hogy a napelemek gyártására új solar üzletágat hoztak létre Jüllich Glas Holding Zrt-n belül. Az ehhez szükséges technológia és know-how kialakítására, illetve elsajátítására mintegy 800 millió forintot költött a vállalatcsoport. A kutatás-fejlesztési projekt megvalósításához pályázati úton 398 millió forint vissza nem térítendő támogatást kapott a társaság az Új Széchenyi Terv keretében.

Az újonnan elkészült üzem az induláskor 40 főt foglalkoztat. Teljes kapacitását 2 év múlva éri el, akkor összesen 170-200 fő dolgozhat majd a napelemek gyártásán. A Jüllich Glas az új üzletág működtetése során is törekszik a hazai beszállítókkal történő együttműködésre, így magyarországi partnerek biztosítják többek között az alumínium-kereteket. A síküvegek méretre vágásától az elektronikai egységek felszereléséig valamennyi munkafázis a székesfehérvári üzemekben zajlik, így a cég azonnali használatra alkalmas napelemeket szállít partnereinek.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld

Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett

Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt

2025. Július 02. 07:49, szerda | Belföld

Júliustól hátrányos helyzetű családokat lehet támogatni a REpont automatákon keresztül

Júliustól a REpont automatáknál leadott palackok után járó visszaváltási díjat hátrányos helyzetű családok megsegítésére és gyermekek fejlesztésére lehet felajánlani

2025. Július 01. 08:00, kedd | Belföld

KÖZGYŰLÉS ELŐTTI BESZÁMOLÓ

A képviselőtestület elfogadta a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetőjének 2024. évi beszámolóját.

2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld

Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó

Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal