Városlista
2026. május 24, vasárnap - Eszter

Hírek

2020. December 01. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti

Szennyezettség miatt visszahívtak egy terméket a forgalomból

Szennyezettség miatt visszahívtak egy terméket a forgalomból

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) közölte, hogy a Nestlé kadmiumszennyezettség miatt visszahívta a forgalomból egyik termékét, a SINLAC rizs és szentjánoskenyérmag alapú pépet.

A Nébih honlapján hétfőn közzétett tájékoztatás szerint a 650 grammos kiszerelésű termék tételszáma 02850291R, minőségmegőrzési ideje 30.11.2021.

A Nébih arra kéri a vásárlókat, hogy az említett azonosító adatokkal megegyező terméket ne használják fel! A termék vételárát a vásárlás helyszínén blokk nélkül is visszatérítik.

Az árut gyógyszertárak mellett a dm Kft., a Rossmann Magyarország Kft., az Auchan Magyarország Kft. és Tesco Global Zrt. forgalmazza - írták.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 24. 09:38, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: csökken a kormánytagok, a képviselők és a polgármesterek fizetése

Jelentősen csökkenni fog a miniszterelnök, a miniszterek, az országgyűlési képviselők és a polgármesterek fizetése - közölte Magyar Péter miniszterelnök az RTL-nek adott, szombat este sugárzott interjújában.

2026. Május 24. 09:29, vasárnap | Belföld

Balog Zoltán: nem volt kormányzati kérés a kegyelmi ügyben

2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld

Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása

Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.

2026. Május 23. 15:00, szombat | Belföld

Mark Rutte NATO-főtitkárral egyeztetett Orbán Anita