Városlista
2026. február 19, csütörtök - Zsuzsanna

Hírek

2020. November 30. 16:04, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Fokozott óvatosságra int a katasztrófavédelem a tűzesetek elkerüléséért

Fokozott óvatosságra int a katasztrófavédelem a tűzesetek elkerüléséért

Fokozott óvatosságra int az ünnepi időszakban keletkező lakástüzek elkerüléséért a katasztrófavédelem.

A lakásokban keletkező tüzek legfőbb kiváltó oka a fűtőberendezések helytelen használata, a dohányzás és az elektromos zárlat - írta hétfői, az MTI-hez eljuttatott közleményében az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság. Advent idején a koszorúkra helyezett mécsesek is fokozott kockázatot jelentenek. A vizsgálatok azt mutatják, hogy a lakástüzek többsége valamilyen emberi tevékenységre vezethető vissza, oka sok esetben mulasztás vagy gondatlanság.

A fűtési szezon kezdete óta huszonnégy halálos áldozatot szedtek a lakástüzek, az összesen csaknem tízezer négyzetméteren pusztító tüzekben hatvan ember sérült meg. A legtöbbször a fővárosban, valamint Pest, Borsod, Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Jász-Nagykun-Szolnok és Bács-Kiskun megyében riasztották emiatt a tűzoltókat.

Emlékeztettek: péntek este a főváros V. kerületében, egy Szent István körúti lakásban, szombaton a Komárom-Esztergom megyei Környén, egy családi ház melléképületében keletkezett tűzben halt meg egy ember, vasárnap pedig Csongrád-Csanád megyében, Makón gyulladt ki egy ágy és halt meg emiatt egy ember.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

843 kilométer közút felújítását tervezik idén

A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.

2026. Február 19. 09:00, csütörtök | Belföld

Operatív törzs: az előrejelzések szerint néhány napra visszatér a tél

2026. Február 19. 07:15, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: az Ukrajnába irányuló dízel üzemanyag kiszállítása leállításra került

Leállításra került Magyarországról a dízel üzemanyag szállítása Ukrajna felé, és mindaddig nem is indul újra, amíg Kijev nem állítja helyre a kőolajtranzitot a Barátság vezetéken hazánk irányába