Hírek
2017. Február 02. 07:42, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Erősödik a magyar-orosz űrkutatási és űripari együttműködés
A magyar-orosz űrkutatási és űripari együttműködés fokozásáról határozott a kormány.
A Magyar Közlöny szerdai számában megjelent kormányhatározat szerint a külgazdasági és külügyminiszternek a nemzeti fejlesztési miniszter bevonásával kell gondoskodnia az űrkutatás és az űripar területén megvalósuló magyar-orosz együttműködéshez kapcsolódó diplomáciai feladatok ellátásáról.
Az ezzel kapcsolatos feladatokra az idei költségvetésben 192 millió forintot csoportosítanak át.
A kormányhatározat rögzíti továbbá, hogy a nemzeti fejlesztési miniszternek, a külgazdasági és külügyminiszternek és a nemzetgazdasági miniszternek kell előterjesztést készítenie az űrkutatás és az űripar területén megvalósuló magyar-orosz együttműködéshez kapcsolódó feladatok folyamatos, hosszú távú ellátásához szükséges forrás biztosításáról, a jövő évtől kezdődően a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium fejezetében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
2026. Június 22. 06:50, hétfő | Belföld
Ma ismertetik a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalra vonatkozó javaslatot
2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Belföld
MÁV: Elindult a nyári főszezoni menetrend
Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban
