Hírek
2017. Február 02. 07:42, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Erősödik a magyar-orosz űrkutatási és űripari együttműködés
A magyar-orosz űrkutatási és űripari együttműködés fokozásáról határozott a kormány.
A Magyar Közlöny szerdai számában megjelent kormányhatározat szerint a külgazdasági és külügyminiszternek a nemzeti fejlesztési miniszter bevonásával kell gondoskodnia az űrkutatás és az űripar területén megvalósuló magyar-orosz együttműködéshez kapcsolódó diplomáciai feladatok ellátásáról.
Az ezzel kapcsolatos feladatokra az idei költségvetésben 192 millió forintot csoportosítanak át.
A kormányhatározat rögzíti továbbá, hogy a nemzeti fejlesztési miniszternek, a külgazdasági és külügyminiszternek és a nemzetgazdasági miniszternek kell előterjesztést készítenie az űrkutatás és az űripar területén megvalósuló magyar-orosz együttműködéshez kapcsolódó feladatok folyamatos, hosszú távú ellátásához szükséges forrás biztosításáról, a jövő évtől kezdődően a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium fejezetében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 14. 14:00, csütörtök | Belföld
Gajdos László: leállítják a védett erdők kitermelését, és szigorítják az ipari szankciókat
Leállítják a védett erdők kitermelését, és szigorítják az ipari szankciókat - írta Gajdos László élő környezetért felelős miniszter szerdán Facebook oldalán.
2026. Május 14. 13:00, csütörtök | Belföld
OVF főigazgató-helyettese: pénteken felállítják az országos vízügyi koordinációs központot
Az országban működő 12 vízügyi igazgatóság munkájának összehangolására csütörtökön felállítják az országos vízügyi koordinációs központot
2026. Május 14. 11:00, csütörtök | Belföld
Orbán szerint már nem nemzeti kormánya van Magyarországnak
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a \"leköszönő nemzeti kormány\" pedig elkészítette a leltárt - mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
2026. Május 14. 07:15, csütörtök | Belföld
Berendelték az orosz nagykövetet a kárpátaljai dróntámadás miatt
Csütörtök délelőttre a külügyminiszter berendelte a budapesti orosz nagykövetet a Kárpátalját ért orosz dróntámadás miatt
