Városlista
2026. január 29, csütörtök - Adél

Hírek

2021. Június 09. 17:11, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabax

Elektromos rollerrel közlekedett egy férfi az M1-es autópályán

Elektromos rollerrel közlekedett egy férfi az M1-es autópályán

Elektromos rollerrel közlekedett az M1-es autópályán egy fiatal férfi - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.

A közlemény szerint a közút kamerái még hétfőn rögzítették, ahogy a fiatal férfi az autópálya leállósávján Bicske térségében haladt az e-rollerrel.

Közölték azt is, hétfő délután az M1-es autópályán a Hegyeshalom felé vezető oldalon két kamion ütközött össze. A külső sáv lezárása miatt a torlódás hossza meghaladta a három kilométert.

A közút szerint valószínűleg a hosszabb menetidőt megelégelve szállhatott ki az egyik autó utasa, aki fogta az e-rollerét és a leállósávon haladva próbálta meg lerövidíteni a menetidőt, kikerülve a balesetet.

A Magyar Közút útellenőre - látva a rollerest -, azonnal értesítette a rendőrséget, a bicskei mérnökség diszpécserei pedig folyamatosan nyomon követték a férfit.

A fiatalember viszont a következő lehajtónál letért az autópályáról és az 1-es főúton folytatta útját, a rendőrök ott már nem találták meg.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld

Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja

Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.

2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld

Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas

Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.

2026. Január 28. 07:39, szerda | Belföld

Varga Mihály: továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása

Továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés - mondta Varga Mihály jegybankelnök a keddi kamatdöntő ülést követő online sajtótájékoztatóján.

2026. Január 28. 07:37, szerda | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukránok támogatják a TISZA Pártot