Városlista
2025. július 4, péntek - Ulrik

Hírek

2021. Szeptember 23. 17:08, csütörtök | Sport
Forrás: Hajósi Miklós

A defektes Vértes után mindent beleadnak majd!

A defektes Vértes után mindent beleadnak majd!

A bajnokság éléről kezdhette meg az év utolsó előtti ORB futamát Csomós Miklós és Nagy Attila, de egy defekt hamar megpecsételte a versenyüket.

Bár ez a szerencsétlen fordulat nagy hátrányt jelentett a fiatal párosnak, a lehetőségekhez mérten megpróbálták a maximumot kihozni a versenyből: az utolsó szakaszt követően így is a pódiumra állhattak, hiszen az ötödik helyen zárták a Vértest.

„Sajnos lemaradtunk picit a bajnokságban, de ez az ötödik hely olyan, mintha egy győzelemmel érne fel - emlékszik vissza Nagy Attila a Mór központú versenyre. Kilenc pont a hátrányunk Hadik Andrásékkal szemben, de azt gondolom mindent kihoztunk ebből a futamból, amit a defekt ellenére ki lehetett. Sokat jelentett számunka, hogy az utolsó gyorson megszereztük a második napi értékelés abszolút második helyét, amivel még közelebb maradtunk Banidékhoz és a bajnoki cím megszerzéséhez is.”

„A szombati defektet követően nehéz volt vasárnapra motivációt találni, nem úgy terveztük, hogy a nyolcadik helyről kell majd elkezdenünk a felzárkózást. Ennek ellenére odatettük magunkat, hogy a realitások alapján kitűzött ötödik helyet megszerezzük, valamint a második napi és powerstage második helyek elérése lebegett a szemünk előtt. Nagyon szoros volt a küzdelem, ez bíztató lehet a folytatásra nézve. Amit lehetett, azt kihoztuk belőle. A defekt hamar rányomta a bélyeget a hétvégénkre, de a végét azért sokkal jobb érzésekkel zártuk. A zempléni zárófutam is kétnapos lesz, így bőven szerezhetünk még ott is pontokat. Amíg bármennyi esélyünk marad a bajnoki címre, addig nem adjuk fel! Nyomni fogjuk, bízunk a jó szereplésben – összegzett Csomós Mixi.

Az idén a szokásosnál valamivel korábban, október végén kerül sor a rali Európa-bajnokság értékelésébe is beleszámító Rally Hungary-re, mely az Országos Rally1 Bajnokság zárófutama lesz. A 2021-es futam pályái nagy mértékben megegyeznek az előző évi szakaszokkal, október végén talán az időjárás is kegyesebb lesz az elmúlt évi zord körülményeknél.

A csapat összefoglaló videója a Vértes Raliról

Köszönjük együttműködő partnereinknek: Borsod Talent Motorsport Egyesület, T+Á Média Kft, CIKS Kft, ZÉG Kft, HÍDÉPÍTŐ Zrt, Balázs-Diák Kft, RabócsiRing Kft, FT-TRIÁSZ Kft, Magyar-Trans Kft, BAZ Express Csomag Logisztika Hungary Kft, Heda- Sped Kft, VINEX Plus Hungary Zrt, Bartron ’07 Kft, First Tau- Trade Kft, Északmagyar Téglaipari Kft, Aqua-Line Bau Kft, SFT Ungarn Kft, Alu Casting Support Kft, Progast Kft, Por + Fém Kft, Sárospatak Város Önkormányzata, Tiger Tools Kft, Mixi-Log Kft, RSZ- Kő Kft, autogumiplaza.hu- PIRELLI versenyabroncsok, MOL Racing Kft, Rapidnyomda

Rallye Dream Blog
Béres Gábor

Címkék: autósport

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 03. 07:36, csütörtök | Sport

Csányi Sándor: Amerikából, Ausztráliából és Argentínából is érkezhet játékos a magyar válogatottba

Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnöke szerint a közeljövőben az Egyesült Államokból, Ausztráliából vagy Argentínából is érkezhetnek játékosok a magyar válogatottakba.

2025. Július 02. 07:53, szerda | Sport

Premier League - Kerkez Milos elköszönt a Bournemouth-tól

A labdarúgó Premier League-ben címvédő Liverpoolhoz igazolt Kerkez Milos közösségi média oldalán elköszönt a Bournemouth csapatától.

2025. Június 30. 07:38, hétfő | Sport

Osztrák Nagydíj - Norris győzelmével csökkentette a hátrányát összetettben

Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Osztrák Nagydíjat vasárnap Spielbergben, így összetettben csökkentette hátrányát csapattársával, az ezúttal másodikként célba érő ausztrál Oscar Piastrival szemben.

2025. Június 24. 10:48, kedd | Sport

Törött újjal is a dobogón a Mitropa Ralin!

Juhász Csabi Velezdi Eszterrel és egy Mitsubishi EVO IX.-el vágott neki a számukra kalandos 58. Mecsek Rallynak.